ikona_recepcja-01 ikona_recepcja-02
Rowerem przez Kraków
2019-08-09 12:22:05

Na czym jak nie na rowerze najlepiej zwiedzać Kraków i okolice?

Rowerem przez Kraków

Na czym jak nie na rowerze najlepiej zwiedzać Kraków i okolice? Infrastruktura ścieżek rowerowych rozwija się w zaskakującym tempie, a sam Kraków jest w czołówce miast wiodących jeżeli chodzi o długości pasów dla pojazdów ekologicznych, a w tym i rowerów. Kiedy już usadowisz się na siodełku, najlepiej wybrać się na przejażdżkę Bulwarami Wiślanymi to malownicze miejsce w centrum Krakowa u stóp Wawelu. Wraz z przyległymi fragmentami wałów Wisły, a także Rudawy, stanowią popularne miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe zarówno dla krakowian jak i turystów, którzy uwielbiają poruszać się jednośladami.

 

Po drodze można zobaczyć kościół Paulinów na Skałce, kładkę ojca Bernatka, która stała się ulubionym miejscem zakochanych par, podobnie jak słynny most Pont des Arts w Paryżu, klasztor Norbertanek na Salwatorze oraz skorzystać z zacumowanych przy rzece barek, gdzie można napić się piwa, zjeść dobry posiłek, a nawet potańczyć. Po przejechaniu bulwarów możemy następnie udać się w podróż na krakowskie Błonia, będący parkiem miejskim w postaci rozległej łąki o łącznej pow. 48 ha. Co sprawia, że są jedną z największych w Europie łąk w centrum miasta.

rowerem przez kraków rowerem przez kraków

Jeżeli masz kondycję, możesz udać się w dłuższą, bo liczącą ok. 15 km podroż. Przyjemną wycieczkę, którą poprowadzi Cię trasą Tyniecką, jako fragmentem krajowego projektu Wiślanej Trasy Rowerowej oraz Szlaku Bursztynowego. Niewątpliwym walorem tej ścieżki jest jej atrakcyjna lokalizacja - widoki zapierają dech w piersiach. Po jednej stronie towarzyszy nam przez cały czas piękny widok na Las Wolski i Klasztor oo. Kamedułów oraz Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Podczas podróży można przystanąć w wymienionym wcześniej Lesie Wolskim, który zajmując obszar 422 hektarów, należy do największych w Polsce parków leśnych. Spacerując tam, oprócz Ogrodu Zoologicznego, warto także odwiedzić: Klasztor oo. Kamedułów na Srebrnej Górze, Kopiec Piłsudskiego, Obserwatorium Astronomiczne oraz Belweder, w którym mieści się Instytut Badań Polonijnych UJ. Warto wspomnieć, że ilość kilometrów ścieżek rowerowych to prawie 200 km. Zatem nie ma się co martwić o ilość atrakcji, ale również i adrenaliny podczas przemieszczania się po miejskiej dżungli. Mimo wszystko rowery to najlepszy sposób na zwiedzanie Krakowa. Na całej jego powierzchni znajduje się prawie 170 stacji rowerowych, w których mamy do dyspozycji prawie 1500 rowerów do wynajęcia za naprawdę małe pieniądze.

 

Ze względu na ograniczenia w ruchu (tzw. "Zielone Strefy") jest to również najszybszy i czasem jedyny sposób dotarcia w szczególne punkty typu Plac Nowy, Bulwary Wiślane itp.

Zachęcamy do wynajmu roweru!

noclegi kraków